Siemens

Siemens Ev Aletleri, öğrenciler arasında enerji kullanımına yönelik doğru davranışların gelişmesine, yerleşmesine ve ailelerin de bilinçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla santralistanbul Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilen  eğitim çalışmalarına destek oluyor.

Eğitimler, 2010-2011 eğitim-öğretim yılından bu yana Salı günleri “Gelecek=Çocuk ve Enerji” başlığı altında  Siemens Ev Aletleri desteği ile ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Program,  İnformel Eğitim – çocukistanbul tarafından 3-6 yaş, 7-12 yaş, 13-15 yaş ve 16-18 yaş olmak üzere 4 farklı grupta, farklı program içerikleriyle sunuluyor.

Enerji Eğitim Programı içinde, günlük yaşamımız içinde yer alan elektrikli ev aletlerinin ne kadar enerji harcadıkları bilgisinden hareketle geliştirilen bir grup oyun da yer alıyor. Siemens Ev Aletleri ile birlikte geliştirilen bu oyun, programlara katılan öğrencilerle oynandıktan sonra, evlerinde aileleri, okullarında arkadaşları ile yeniden oynamaları amacı ile Siemens Ev Aletleri tarafından çocuklara hediye ediliyor.

Siemens Ev Aletleri, “Gelecek=Çocuk ve Enerji” projesi ile çocukları ve gençleri, dünyanın geleceği olan enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmeyi ve enerji kullanımıyla ilgili doğru alışkanlıklar edinmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Siemens-button