1. Java Printing2
  2. çocukistanbulENERJİ

  3. çocukistanbulBİLİM

  4. çocukistanbulKENT

  5. Proje ve Etkinlikler

Kurucular

 


Sibel Çetingöz

1964 doğumlu. Orta öğrenimini Beşiktaş Atatürk Lisesinde, yüksek öğrenimini İ.Ü Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde, yüksek lisansını ise İ.Ü Çapa Tıp Fakültesi Gelişim Nörolojisi Bölümünde tamamladı. Halen İ.Ü İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Ana Bilim Dalında doktora yapmaktadır.  İyi düzeyde İngilizce biliyor.

Profesyonel çalışma hayatına 1989 yılında Özel İdeal Ana ve İlköğretim Okulunda Eğitim Koordinatörü olarak başladı. 2000 yılında, ALKEV (Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı) Özel Ana ve İlköğretim Okulunun kurucu Eğitim Koordinatörü ve yöneticisi olarak, okulun vizyon ve eğitim felsefesini, temel organizasyon ve işleyiş modelini oluşturdu, okullar Genel Müdürü olarak çalışmasını sürdürdü.  2003 yılı sonunda farklı bir yönelim amacıyla Davranış Bilimleri Enstitüsüne katıldıktan sonra 2004 yılı ortasında Terakki Vakfı Okulları Araştırma Geliştirme Grup Yöneticiliği görevini üstlenerek eğitim alanına geri döndü.

2007 yılı başından 2012 sonuna kadar santralistanbul’da Eğitim Koordinatörü olarak, farklı yaş grubu çocuklara dönük atölye ve eğitim programlarının oluşturulması, geliştirilmesi, içerik belirleme, organizasyonu, yürütülmesi ve uluslar arası ilişkiler görevlerini yürüttü.  2012 yılı başında İnformel Eğitim/çocukistanbul’un kurucu ortağı oldu.

Sibel Çetingöz, Europen Children’s University Network (EUCU.net) ve Hands on Europe (Çocuk Müzeleri Birliği) üyesi olarak ABD ve Avrupa’da çok sayıda müze ve çocuk müzesinde incelemeler yaptı ve konferans, eğitim ve konvansiyonlara katıldı.

 


 

Erdoğan Kahyaoğlu

1955 doğumlu. Orta öğrenimini Darüşşafaka Lisesinde, yüksek öğrenimini AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümünde tamamladı. İyi düzeyde İngilizce biliyor.

Finans sektöründe 1981 yılında başlayan kariyeri boyunca çeşitli bankalarda 12 yıl kredi ve pazarlama alanında yöneticilik yaptı. 1993 yılında leasing sektörüne geçti ve 7 yıl Genel Müdür Yardımcısı, 5 yıl Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılında profesyonel çalışma hayatını noktaladı. Takip eden dönemde çeşitli sektörlerde şirket yapılandırma projeleri yürüttü.

2006 yılı başında bir çağdaş gösteri sanatları girişimi ve mekanı olan garajistanbul’un kurucuları arasında yer aldı ve 2011 yılı başına kadar yönetim kurulu üyesi olarak aktif görev yaptı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti ajansı destekli en büyük uluslar arası gösteri sanatları projesi olan “İstanpoli” projesinin direktörlüğünü yürüttü. Çeşitli Üniversitelerde Kültür Sanat Yönetimi ve Proje dersleri verdi. 2012 yılı başında İnformel Eğitim/çocukistanbul’un kurucu ortağı oldu.

Özellikle kültür, sanat, çocuk, eğitim ve demokratik gelişim alanlarında sivil toplum örgütlerinde çalışmalar yapıyor. Çocuk Edebiyatı alanında, Can Çocuk Yayınları tarafından yayınlanmış dört adet kitabı var.